• 03125036369
  • drpinarkocyigit@gmail.com

Category ArchiveARINMA

DETOKS

DETOKS

Tam bir bütünsel vücut analiz testidir. Sizden çok az bir kan örneği alınarak, laboratuvarda çalışılır.
Bu test Enerji Tıbbının geldiği son noktada yapılan birçok Batı tıbbi, laboratuvar testleri ile alamayacağımız sonuçları aynı anda görme şansı sağlar. Sonuçlara göre bireysel beslenme sorunları tespit edilir, candida, ağır metal ve parazitlere ilişkin detaylar elde edilebilir. Sonuçlarına bağlı olarak çeşitli tedaviler uygulanmaya başlanabilir.

Dr. Schüssler Mineral Tuzları hücre dokularındaki eksiklikler tamamlanır.

Elektro akupunktur uygulamaları yapılır.

Tüm Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları yapılabilir.

Homeopatik detoks uygulamaları yapılabilir.

Detoks yapan besinler kullanılabilir.

Biyofrekans terapileri uygulanabilir.

Bazen amalgam diş dolgusunun, diş absesi ya da bir diş probleminin çözümlenmesi dahi pek çok ağrı ve problemi çözebilir

Hepsinin bir uygulama yöntemi ve sırası olmalıdır. Bu sıra ve yöntemi hekiminizle beraber yapmalısınız.

Test sonucu ile neler öğrenilir?
Genel sağlık taraması
Organlarımızın genel durumu
Alerji testi
Gıda İntolerans testi
İlaç vb. kimyasal ajanlara karşı allerji ve reaksiyon değerlendirilmesi,
Vitamin, mineral, element gibi kan değerlerimizde eksikler olup olmadığı,
Duygusal durumumuz ve bununla ilgili tedavi,

Vücudunuzdaki asit, alkali durumu
Tedavi öncesi ve sonrası tekrar değerlendirmeler ile tedavinin hastalıklarda sağladığı katkının ve durumun değerlendirilmesi gibi geleneksel batı tıbbı yöntemleri ile elde edemeyeceğimiz sonuçları elde etme şansımız bulunmaktadır.

Vücudunuza dokunan gıdaları, alerjenleri, toksin, ağır metal, ilaç vb. maddeleri öğrenerek ve bunları sağlıklı bir şekilde detoks yöntemleri ile temizleyerek sağlığınıza kavuşabilirsiniz.
Yeni nesil tarama testleri ile vücudumuzda bulunan birçok parametreyi aynı anda test edilmesi mümkün olmaktadır. Tam analiz ile özellikle riskli, ileri dönem hastalıklarla tedavilerde tedavi öncesi ve sonrasını görme, iyileşme ölçülebilmektedir.
Toksik ve allerjen maddeler kişilerde allerjik reaksiyonlar (Polen, toz, tüy allerjileri), cilt rahatsızlıkları (Egzama, Sedef, Ürtiker vb. ) bağırsak sorunları (Çölyak, Crohn, Ülseratif kolit, Şişkinlik vb.) gibi birçok rahatsızlığa sebep olabilir.
Bunları öğrenmek de hem hastalık tedavisinde yol gösterici olmakta, hem de daha kaliteli bir yaşam sürmenizi sağlamakta önemlidir.
Aynı zamanda test tüm vücudunuzun detaylı analizini sağlamaktadır. Herhangi bir rahatsızlık için hastalığın içeriden hangi boyutta olduğunu, organların hasar durumunu, kanser vb. hastalıklarla ilgili risk durumunu görebiliriz.
Bu testle vücudumuzda biriken ağır metal değerlendirmesi de yapılabilmektedir. Böylece kronik birçok rahatsızlıkta bize tedavi öncesi ve tedaviyi değerlendirme şansı tanımaktadır.

AĞIR METAL BİRİKMESİ / ZARARLARI ve DETOKS
Ağır metaller normalde doğada, yer kabuğunda bulunur. Bunlar sanayi atıkları, endüstriyel işlemler, egsoz, volkanik olaylar, ev temizlik ürünleri, kozmetik-kişisel bakım ürünleri, ilaçlar katkı maddeli miadı uzatılmış gıdalar, içme suları boruları, suların kendi vücuda alınan bazı dolgu vb materyallerle vücuda alınmaktadırlar.En sık insan vücudunda rastlanan ağır metaller: Kurşun, Civa, Kadminyum, Arsenik, Alüminyum olup, daha az rastlana çok farklı ağır metal birikimleri de mevcuttur.

Ağır metallerin vücutta birikmesi çok ani gelişen ve fazla miktarda maruz kalınan zehirlenmeler dışında yavaş yavaş gelişmektedir. Birçoğumuzda artık rastlanan ağır metal yükü pek çok etkiye yol açmaktadır. Vücutta biriktiğinde :
Hormonal, fiziksel, zihinsel olarak pek çok sistemimizi etkileyerek zarar verir.

  • Birçok nedeni bilinmeyen Nörolojik romatizmal ve otoimmün hastalığın nedeni denilebilir.
  • Kanser
  • Stress
  • Depresyon
  • Psikolojik rahatsızlıklar (Panik atak, Bipolar Bozukluk, Dikkat eksikliği, Dikkat eksikliği, Hiper aktivite bozukluğu)
  • Kronik yorgunluk
  • Vücutta oluşan halsizlik, uyuşukluk vb şikayetler
  • Ağrılar

Bu metaller vücuttan belirli program ve yöntemlerle uzaklaştırılmalı ve bedeni koruyucu bir düzende yaşamı sürdürmelidir.

Translate »