G5 MASAJI

G5 MASAJI

Selülit Tedavisinde G5 Kullanılır mı?

G5 Masajı nedir?

G5 masajı, vücuda yoğun titreşimler vererek, fazla yağın ve ödemin atımını sağlayan bir masaj yöntemidir. Özellikle vücutta biriken laktik asit atımını sağlayarak, yorgunluğu ortadan kaldırır. Genellikle bölgesel zayıflama için tercih edilen bu yöntem, kan akış hızını arttırır ve bölgedeki biriken yağın yakımını sağlar. Cilt üzerinde meydana gelen kırışıklıkları azaltır. Uygulama, vücudun her bölgesine yapılabilmektedir. Ancak daha çok kalça, bacak ve karın gibi bölgelerde, selülit tedavisi için kullanıldığı görülüyor.

Uygulamanın zayıflamanın yanında, vücut enerjisini dengeleme, kan dolaşımını hızlandırma gibi yararları da mevcut olup bu özelliğinden ötürü G5 masajı sıkça tercih edilmektedir.

G5 masajı nasıl uygulanıyor?

Masaj uygulamasında, özel bir masaj yağı kullanılmaktadır. Bu yağ, vücuttaki yağın atılmasını hızlandırır(Özel Aromatik Yağ karışımımız). Ayrıca masaj sırasında, krem harici, zayıflamayı hızlandırıcı yağlarda kullanılmaktadır. Bu sayede, kan akış hızı istenilen oranda arttırılmaktadır. Uygulama seansı, ortalama 10- 30 dakikadır. Bir kaç seansta, uygulamanın sonuçları görülmektedir. Kalça,kol,bacak ve karın bölgelerinde gerginleşme sağlayarak, yaşlanma belirtilerini de azaltır. Genel olarak, 1 seansta 2-7 cm arası incelmeler görülür.

G5 masajının faydaları nelerdir?

Masaj uygulamasında kullanılan ses dalgaları, hızlı yağ yakımını sağlar. Cilde gerginlik vererek, yaşlanma belirtilerini kaldırır. Uygulamanın sağlık açısından bir zararı yoktur. Ancak aşağıda belirtilen çeşitli rahatsızlığı olan kişiler için tavsiye edilmemektedir. G5 masajı uygulamasının zayıflama dışında kişiye çeşitli faydaları vardır. Bunlar;

Ağrıların ve Yorgunluğun ortadan kaldırılması,

Masaj ile stresin azaltılması,

Vücutta biriken yağ dokusunun bölgesel olarak yakılması,

Cildin gerginleşmesinin sağlanması,

Toksinler ve ödemin atılması,

Selülitin yok edilmesi,

G5 masajı kimlere uygulanır?

Cerrahi operasyon geçirmiş kişilerin, dinlenme dönemi süresince bu uygulamayı yaptırmaları önerilmemektedir.

Hamileler ve yeni doğum yapmış kişiler için bu uygulama önerilmez.

Diyabetik ayak sorunu olan ve Epilepsi hastalarına G5 masajı uygulamasını önermiyoruz.

G5 masajı nerelere uygulanır?

G5 masajı, konusunda uzman kişilerin uyguladığı bir yöntemdir. Vücutta fazla yağın biriktiği bölgelere uygulanabilmektedir. Özellikle kalça, bacak ve popo bölgesi tercih edilmektedir. İyi bir rahatlama sağlar

G5 masajı ne süre uygulanır?

G5 masajı, konusunda uzman kişiler tarafından ortalama 20 dakika uygulanan bir zayıflama yöntemidir. Uygulamanın etkileri 5 seanstan sonra görülmektedir.