TAMAMLAYICI TIP

Cihazlı İşlemler

Major Ozon Uygulamaları

Ozon Tedavileri

  • GİRİŞİMSEL İŞLEMLER
Saç PRP
PRP-CGF Uygulamaları

BESLENME ve DETOKS

GAPS, Homeopati, Fitoterapi ile Detoks yapılarak beslenme düzenlemesi önem taşımaktadır.

GAPS sindirim sistemi rahatsızlığıdır ve bu sistemi asıl iyileştiren bu sistem içinden geçen yiyeceklerdir. Uzunluğu 7(yaklaşık) metre olan bağırsaklarımızı başka ne iyileştirebilir ki? Yaklaşık 650 metrekarelik yüzeyi olan hasarlı, yaralı bazen enfeksiyonlu olan bir dokuyu; hangi ilaç tableti, hangi kapsül, hangi draje veya hangi ilaç tozu iyileştirebilir? Kendimize sorarak düşünmeliyiz. Bu denli geniş yüzeyi olan dokuyu iyileştirecek olan, ancak tüm bağırsak yüzeyine temas ederek geçen ve her hücreye ihtiyacı olan bütün maddeleri sağlayacak olan son derece besleyici yiyeceklerdir. Bu yiyecekler bağırsak dokusunun ihtiyacı olan amino asitleri, glukozamini, vitaminleri, mineralleri, yağları, jelatini sağlamalıdır. GAPS Giriş Diyeti yiyeceklerinin en temel özelliklerinden biri bağırsak hücresi olan enterositlere ihtiyacı olan besinleri sindirime gereksinim kalmadan sağlamasıdır. Bu nedenledir ki, Yiyecekler ilaçtır/ Food is medicine diyoruz. Yoğurt, kefir, fermente sebze, fermente sebze suyu gibi yiyecek ve içecekler de; bağırsak florasına ihtiyacı olan probiyotikleri sağlar. GAPS Tedavi Protokolünün uygulanması süresince, probiyotik gıdalarla bağırsak florasındaki bakteri dengesi yeniden kurulacaktır. GAPS Diyetinde ne yediğimiz kadar, ne yemediğimiz de önemlidir. Patojen bakterileri ve mantarları, bağırsak kurtlarını besleyen karbonhidratlara ve işlenmiş gıdalara asla yer yoktur, yiyecekler en doğal haliyle tüketilir. 

YÜZ OKUMA, YÜZDEN TEŞHİS

Yüzümüz, yüzümüzdeki renkler, kırışıklık, çöküntü ve diğer dikkat çeken herşey hastalıklarımızın habercisi olabilir mi?

Hücre yenilenmesini sağlamaya yönelik metotlardan mineral tuz terapisi günümüzde Bütüncül Tıp alanında yükselişe geçen Naturopatik Tıp metodudur. Özellikle Avrupa’nın birçok ülkesinde uygulanan doku tuz terapisi sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

Bazen ileride karşılaşabileceğimiz hastalıkların habercisidir yüzümüzdeki değişiklikler Dr.Schüssler Doku Tuzları ve Yüz okuma yöntemi eğitimi alan doktorlar hastayı bütüncül bakış içerisinde değerlendirerek ele alırlar. Hastalanmadan yüz analizi yaptırarak tedbir almak önemlidir.

Dr.Schüssler Tuzları İlk olarak 1873 yılında Wilhelm Heinrich Schüssler adındaki bir doktor tarafından yapılan doku testleri ile ortaya çıkmış ve insan vücudunda temelde 12 farklı mineralin bulunduğu anlaşılmıştır. Her biri farklı bir işlev yürüten bu mineraller çeşitli sorunların tedavisinde kullanılmaktadır.

Hangi Mineralin Kullanılacağı Yüz Haritanıza Göre Belirlenir

yüz okuma ile vücudunuzun hangi minerale ihtiyaç duyduğunun belirlenmesi gerekir. Bunun sebebi zaman içerisinde eksilen maddelerin yüz üzerinde çeşitli algoritmalar ile belirti vermesidir. Ayrıca bu eksiklikler ileride karşılaşabileceğiniz hastalıkların ön habercileri olduğundan yüzden teşhis olarak da adlandırılmaktadır

Demir eksikliği belirtisi olabilir mi?

Bu web sitesinde bulunan yazıların ve resimlerin tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bir uzmana danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zararlar nedeniyle Dr. Pınar KOÇYİĞİT sorumlu tutulamaz. Bu web sayfasını ziyaret eden kişi bu kuralları kabul etmiş sayılır. Sitede bahsi geçen herhangi bir cihazla ilgili verilen bilgi ve bahsi geçen herhangi bir uygulama tarafımdan yapıldığı ve muayenehanemde bulunduğu anlamına gelmez, sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.


İLETİŞİM
Arma Kule /Çukurambar
05058334340
03125036369