• 03125036369
  • drpinarkocyigit@gmail.com

Category ArchiveMEDİKAL ESTETİK

Mezolifting

Mezolifting

Mezolifting, cildin yaşına ve ihtiyacına uygun tedaviye göre özel olarak hazırlanmış ilacın ‘mikro enjeksiyon’ tekniği ile cildin 1 ila 6 mm altına enjekte edilmesi şekline dayanan cildi onarıcı ve sıkılaştırıcı etkisi olan bir yöntem.

Mezolifting özellikle hangi bölgelerde etkili? 
Yüz, boyun ve dekolte bölgeleri gibi, vücudun diğer bölgelerine göre daha erken yaşlanan dokuyu yeniden canlandırıyor, hücre metabolizmasını artırarak yaşlanma belirtilerini geciktiriyor ve tedavi ediyor.

Uygulama nasıl gerçekleşiyor
Cilt gençleştirmeye yönelik özel olarak hazırlanan karışımlar, çok ince uçlu iğnelerle cildin orta tabakasına enjekte ediliyor. Amaç, cilde uygun tedavinin cilt bariyerini geçip derin tabakalardaki hedef dokuya ulaşmak. Cilt mezoterapisi kısa vadede cilde tazelik ve parlaklık veriyor. Orta ve uzun vadede ise cildin kolajen ve elastin sentezini aktive ediyor. Böylelikle cilt geriliyor ve ‘lifting’ etkisiyle toparlanma başlıyor.

Hangi sıklıkla uygulanıyor? 
Lokal anestezik sürerek 15-30 dakika bekledikten sonra uygulama yapılır. Seanslar ortalama 15-20 dakika sürüyor ve iğneler son derece ince olduklarından ağrı ve acı hissini minimal düzeyde hissediyor. Seans sayısı yaş grubuna göre değişiklik gösteriyor. Ortalama seans sayısı 4 ya da 6 olarak farklılık gösteriyor. İlk kür: 1-2 haftada bir 4 seans, ikinci kür: 15 günde bir 2 seans, üçüncü kür: 1 seans. Mezoliftingin etkisi yaklaşık 6 ay devam ediyor. Sonrasında yeni uygulama için 6 aylık aralıklarla 1 seans olarak planlanıyor.

Cilt Gençleştirme

Estetik cerrahi operasyonlar saati geri alabilir ancak saatin ilerlemesini durduramaz. Ancak doğru yöntemler ve sürekli bakım sayesinde genç kalabilen tek organ cilttir. Bu nedenle yeni nesil cilt gençleştirme yöntemlerini bilmenizde fayda var.

Yüzün yaşlanması sonrası yapılacak estetik cerrahi operasyonlar var olan problemleri çözer ancak yaşlanma süreci devam eder. Anti-aging uygulamalarının genel amacı cildin yaşlanmasını ertelemek, yaşlanmış cilde ise yeniden yapılandırıp daha iyi ve bakımlı bir görünüm kazandırmak. Bu amaçla botox, dolgu uygulamaları, cilt mezoterapisi, non-ablatif cilt yenileme tedavilerine ilgi artmaktadır..

Translate »