Hipnoz

Hipnoz

Kesinlikle kontrol sizde…

Hipnoz; kişinin farklı bir bilinç durumu kazanarak algı, duygu, yetenek ve hayal gücünün değiştiği, hayatın içinde normalde de var olan çok özel  bir bilinç durumudur. İnsana verilmiş bir yetenektir ve yerinde, zamanında ve etkili kullanımda çok hızlı sonuç alınan bir uygulamadır. Dış dünyadan bize gelen beş duyumuzla algıladığımız verilerin işlenmesi hipnoz sayesinde değiştirilebilmektedir. Kaynağı değiştirmek çok zordur fakat kişinin bilgiyi alan kaynaktan bilgiyi tanıyan taşıyıcı reseptörleri hipnozla değiştirilebilir, bu reseptörlerin gelen bilgiyi  kişiyi rahatsız etmeyecek bir biçimde algılaması sağlanabilir.

 Terapide uygulanan hipnoz, televizyonlarda ya da videolardaki gibi gösteri amaçlı yapılan bayılıp ayılma şeklinde değildir. Gözü kapalı konuşma gibidir. Kendi iradeniz dışına çıkılması söz konusu değildir. Hipnoz hali, hayal kurduğumuz anlara veya uykuya dalmadan önceki hallerimize benzer. Hipnoz, kendinden geçme ve bayılma durumları değildir. Hipnoz halinden çıktığımızda, hipnoz halindeyken söylediklerimizi hatırlayabiliriz. Mutlu ve huzurlu bir hal alarak hipnoz hali son bulur.

        

                          HİPNOZ KİMLERE YAPILIR

Her türlü hastalıkta uygulanabilir. Hipnoz ile tüm hastalığınızın ortadan kaldırılabileceği idia edilmez. İyileşmeye destek olan, hızlandıran bir uygulamadır.

Hipnoz esasında pek çok tedavi yönteminin üst sırasında yer alır, en iyi tedavi yöntemlerinden birisidir. Genellikle hastalıkların zihinle ilişkisini kavrayabilmiş tüm bireyler Hipnoz tedavisini benimserler.

KİMLER HİPNOZ OLAMAZ

Zeka Seviyesi Düşük Olanlar
Bunama Evresinde Olanlar
Yaşı Oldukça İlerlemiş Olanlar (80 Yaş Üzeri)
Söylenileni Anlayamayanlar
Akli Dengesi Bozulmuş Olanlar